OTVORENE PRIJAVE ZA PETI STAR FILM FEST

Objavio matijaholjevac / Projekti Kino kluba Sisak / film, filmovi, filmska umjetnost, filmski festival, Kino klub Sisak, kultura, međunarodni filmski festival, prijava, prijave, SFF, sisak, Star Film Fest, umjetnost / No Comments

Međunarodni filmski festival pod organizacijom Kino kluba Sisak, Star Film Fest, čije će se peto izdanje održati od 30. kolovoza do 1. rujna 2018. godine u Sisku, otvora prijave za filmove za natjecateljski dio programa.

Prijaviti se mogu filmovi u kategorijama dokumentarnog, igranog, eksperimentalnog, animiranog ili industrijskog, pri čemu je važno da nisu nastali prije 2016. godine te da ne traju duže od 25 minuta.

Prijave su otvorene od 5. ožujka, sve do 10. lipnja, a film mogu prijaviti redatelji, producenti i nacionalna filmska tijela s pravima za zastupanje filmova.

Prijaviti se možete online na službenim stranicama Star Film Festa ili putem pošte, s ispunjenom prijavnicom koju možete također pronaći na linku.

Do sada je na našem platnu prikazano stotine filmova, a svaki od njih te naravno i oni najbolji, ojačali su sjaj sisačkog zvjezdanog neba. Stoga vas pozivamo da prijavite svoje filmove i uživate zajedno s nama u obogaćenju kulturnog života i razvoja mladih.

Read More

Zatvorena 55. Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Sisku

Objavio matijaholjevac / Uncategorized / 55. Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Sisku, film, filmska skupina, filmski festival, HFS, Hrvatski filmski savez, sisak / No Comments

Došao je i četvrti dan 55. izdanja Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva djece kojim je završeno naše druženje u Sisku. Dan je započeo svečanim zatvaranjem u prostorijama Kristalne kocke Vedrine na kojem su dodijeljene nagrade mladim filmašima u kategorijama dokumentarnog, animiranog i igranog filma, TV reportaže, radioničkog filma i kategoriji slobodnog stila.

 

Ocjenjivački sud Revije i dječji žiri ove godine imali su priliku pogledati 77 filmskih uradaka te izabrati one najbolje. Ocjenjivački sud Revije činili su Maja Flego, savjetnica u Uredu pravobraniteljice za djecu, direktor fotografije Boris Poljak te animatorica Petra Zlonoga. Dječji žiri činilo je 27 učenika iz OŠ Galdovo, OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće i OŠ Braće Ribar.

 

Pobjednici u pojedinim kategorijama su:

DOKUMENTARNI FILM

  • odluka stručnog žirija
    1. Ramadan (Videodružina Bez Vizije, Slavonski Brod)
    2. Portret gospona Horvata (Osnovna škola Eugena Kumičića, Velika Gorica)
    3. Vanja (filmska sekcija Osnovne škole oca P. Perice, Makarska)

-posebno priznanje dodijeljeno je filmu Kombinacije filmske družine Osnovne škole Sveti Petar Orehovec iz Orehovca

  • odluka dječjeg žirija
    1. Portret gospona Horvata (Osnovna škola Eugena Kumičića, Velika Gorica)
    2. Kombinacije (filmska družina Osnovne škole Sveti Petar Orehovec, Orehovac)
    3. Vanja (filmska sekcija Osnovne škole oca P. Perice, Makarska)

 

 

ANIMIRANI FILM

  • odluka stručnog žirija
    1. Chroma (filmska sekcija II. Osnovna škola, Vrbovac)
    2. Putovanje (Foto kino video klub Zaprešić)
    3. Lisko (Škola animiranog filma iz Čakovca)

-posebno priznanje dodijeljeno je filmu Proxima b filmske skupine AniMravec iz Osnovne škole Antun Nemčić Gostovinski iz Koprivnice

  • odluka dječjeg žirija
    1. Proxima B (filmska skupina AniMravec Osnovne škole “Antun Nemčić Gostovinski”, Koprivnica)
    2. Formulu za kaos (Škola animiranog filma iz Čakovca)
    3. Crvenkapica (Udruga „Hodači po žici“ Osnovne škole Rudeš, Zagreb)

 

 

IGRANI FILM

  • odluka stručnog žirija
    1. Anin blog (videodružina osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog, Donja Zelina)
    2. o+o (filmska družina Osnovne škole Stjepana Kefelje, Kutina)
    3. Osijek abandoned (Osnovna škola Antuna Mihanovića, Osijek)

-posebno priznanje dodijeljeno je filmu Južina Družine Kreše Golika iz Fužina

  • odluka dječjeg žirija
    1. Anin blog (videodružina osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog, Donja Zelina)
    2. Osijek abandoned (Osnovna škola Antuna Mihanovića, Osijek)

 

 

TV REPORTAŽA

  • odluka stručnog žirija
    1. Ništa bez Jagice (filmska družina ZAG, Zagreb)
    2. Loreta i Nora (filmska skupina Z(k)adar, Zadar)
    3. Da bismo srcem gledati znali (Osnovna škola Strahoninec, Čakovec)
  • odluka dječjeg žirija
    1. Loreta i Nora (filmska skupina Z(k)adar, Zadar)

 

 

SLOBODNI STIL

  • odluka stručnog žirija
    1. Oči šute (Osnovna škola Bartola Kašića, Zagreb)
    2. Akcijski film (Udruga Punkt, Sisak)
    3. Ti ćeš meni reći (Filmska družina ZAG, Zagreb)
  • odluka dječjeg žirija
    1. Franjo Ferdinand i Sofija (Filmsko-povijesna sekcija Privatne osnovne škole Nova, Zadar)
    2. Slagalica dobrote (Osnovna škola Bršadin, Bršadin)
    3. Pronalaženje identiteta (Osnovna škola Petra Kanavelića, Korčula)

 

 

RADIONIČKI FILM

  • odluka stručnog žirija
    1. Djed Mraz (Foto kino video klub Zaprešić)
    2. Jedan dan Janka Polića Kamova (udruga Bacači sjenki, Zagreb)
    3. Prva ljubav  (udruga Blank_filmski inkubator, Zagreb)
  • odluka dječjeg žirija
    1. Lazanje (Bibijadina radionica, Zagreb)
    2. Misterij izgubljene rekvizite (udruga Bacači sjenki, Zagreb)

Srdačne čestitke svim pobjednicima i želimo vam još mnogo uspjeha u vašim filmskim koracima!

Read More

Naša lokacija? klik, klik te dođi da se družimo